UX analýza a design

Máte podezření, že Vaše aplikace či web nejsou tak uživatelsky přívětivé jak by mohly být? Chcete zjistit, jakou bolestí trpí vaši zákazníci? Zařídím všechny ty otravné věci, které nechcete dělat sami:

Mapování zákaznických cest

Zmapováním zákaznických cest získáte detailní přehled o tom, jak uživatelé vnímají Váš byznys – co je k Vám přivedlo, jaké problémy řeší a co jim při tom vadí. Získané poznatky vám umožní provést takové úpravy, které mají nejlepší poměr cena/výkon.

Testování použitelnosti

Testovat lze jak web nebo aplikaci, tak i prototyp či wireframe. Testováním odhalíme nedostatky v použitelnosti a srozumitelnosti aplikace, ale často i slabá místa Vašich interních procesů.

Revize uživatelských rozhraní

Prostá revize uživatelského rozhraní, prototypu nebo wireframu, není sice tak účinná jako test použitelnosti, ale zabere méně času a získáte tím určitý přehled o potenciálních problémech, o věcech které se s minimální námahou dají udělat jednodušší či srozumitelnější.

Příprava prototypů a wireframů

Pokud nemáte hotovou aplikaci či web, budete pro testování použitelnosti a následný vývoj potřebovat wireframe nebo prototyp. To vám umožní najít společnou řeč s vývojáři a uživateli.

Návrh procesů

Mapy zákaznických cest a testy dost často odhalí, že problém není v aplikaci, ale ve Vašich interních procesech. Proces je třeba upravit tak, aby dával smysl nejen pro zákazníky, ale také aby zůstal efektivní z pohledu Vaší firmy.

Zaslat poptávku   Zpět